در حال فراخوانی آگهی های بیشتر ...

سایت تبلیغاتی گنجک

آموزش ارگ و کیبورد

آموزش ارگ و کیبورد

آگهی رایگان
  • خدمات آموزشی هنری
  •  email
  • email
  • تاریخ ثبت آگهی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  • آخرین بروز رسانی : ۱۳۹۶/۰۷/۰۳
  •    تهران تهران
  • 102 بازدید

اُرگ از سازهای صفحه‌ کلیددار که نت های آن به وسیله هوا تولید می شود. این ساز از قدیمی‌ترین سازها در فرهنگ اروپائی است و در اجرای موسیقی مذهبی و کلیسائی از دیرباز بکار می‌رفته است. در منابع عربی و فارسی قدیم به این ساز ارغنون می‌گفتند.
ارگ امروزی دو نوع اصلی دارد: ارگ بادی و ارگ برقی (الکترونیک). ارگ بادی از یک ردیف لوله با اندازه های مختلف تشکیل شده است که صدا از نوسان هوا در این لوله‌های صوتی تولید می‌شود. در ارگ برقی مدارهای الکترونیک نوسان می‌سازند و بلندگویی صدا را بگوش می‌رساند.
مکانیسم
بر خلاف صدای هارپسیکورد و پیانو که عمری کوتاه دارند، نت های ارگ بادی تا زمانی که یک شستی و یا یک پدال را فشار می دهیم ادامه می یابد و هوا نیز از درون لوله مربوط به آن شستی عبور می کند.
ارگ معمولا پنج ردیف شستی یا کلید و جایگاهی برای پدال های متعدد دارد. گاهی نوازنده ارگ این پدال ها را با پاهای خود و با استادی هرچه تمام تر می نوازد. برخلاف پیانو، شدت فشردن شستی‌ها تغییری در شدت صدای تولید شده ایجاد نمی کند، اما نوازنده ارگ به وسیله اهرم های قطع و وصل که خود آن ها را تنظیم می کند و همچنین ابزاری که آن را کلید های قطع صدا می نامند، با قطع و وصل جریان هوا درجه صدا را تغییر میدهد.
سایر حالت ها هنگامی تاثیر می گذارند که نوازنده به صفحه کلید دیگری رجوع کند و یا پدال ها را به کار گیرد. بسیاری از ارگ ها دارای پدال هارمونیوم نیز هستند که به آن ها فرصت می دهد تا سطح صدا را به تدریج کم یا زیاد کنند. پیکر این ساز بسیار بزرگ و صدای آن بسیار حجیم و پر طنین است رنگ های درخشان ارگ های بادی که در مراسم مذهبی کلیسا ها اجرا می شود،فضای زیبایی به این مراسم می بخشد. آهنگسازان بزرگی برای این ساز آهنگسازی کرده اند که مشهورترین آن ها باخ می باشد.
جیمی اسمیت با نواختن ارگ برقی هموند در دهه ۱۹۵۰ این ساز را وارد دنیای موسیقی جاز کرد

هیچ دیدگاهی برای این آگهی ثبت نشده است

اولین دیدگاه را شما برای این آگهی ثبت کنید

جهت ارسال دیدگاه باید وارد حساب کاربری خود شوید

  ثبت آگهی رایگان