امروزه رجوع به سایت های درج تبلیغات رایگان و نیازمندی ‌های آنلاین و روزنامه ‌ها یا جمعه ‌بازارها تحت شعاع سیطره ‌ی وب بر وجوه مختلف زندگی انسان،  بسیار کم رنگ شده است. اکثر مردم با استفاده از  گوشی هوشمند خود و رجوع به اپلیکشن ‌های مختلف اقدام به درج تبلیغات رایگان  و تهیه و خریداری نیازمندی ‌های خود در سایت های نیازمندی می ‌کنند. شرکت ‌های کوچک و بزرگ در سراسر جهان در صدد به روز رسانی سیستم های تبلیغاتی خود برآمده اند. کشور ما از این قاعده مستثنا نیست چرا که بر اساس آمار سایت رسمی Internet World State کشور ایران با داشتن 32 میلیون نفر کاربر در میان کشورهای خاورمیانه در رتبه‌ی اول کاربران اینترنتی قرار گرفته است. این آمار بالای استفاده از اینترنت که  همزمان با همه گیر شدن استفاده از گوشی ‌های هوشمند و متعاقب آن دسترسی آسان به اینترنت‌، روز به روز در حال افزایش هم هست زمینه را برای توسعه ‌ی تبلیغات و خرید و فروش آنلاین و انجام تبلیغات رایگان در سایت های نیازمندی فراهم کرده ‌است و همانطور که می‌دانیم مشتریان و مصرف کننده گان زیادی به سمت استفاده از اپلیکشن ‌های نیازمندی ‌های روزانه و سایت ‌های ثبت آگهی رفته ‌اند.  پرداخت آسان و صرفه جویی در زمان خرید و تحویل کالا و خدمات، این اقبال جمعی به تبلیغات رایگان و متعاقب آن به خرید و فروش آنلاین را تشدید کرده است و هر روز به تعداد کاربران و مشتریان آن می‌افزاید. آسان شدن پروسه‌ی فروش و بازاریابی آسان و ارائه ‌ی تبلیغات رایگان در کنار قدرت برندسازی بالا تولیدکنندگان کالا و ارائه دهندگان خدمات را به سمت استفاده از این شیوه ‌های مدرن تبلیغات و فروش کشانده است. استفاده از فضای اینترنت برای ارائه‌ی آگهی و تبلیغات رایگان این امکان را فراهم می ‌آورد که آگهی دهنده در یک فضای ساده آگهی‌های خود را کنترل و مدیریت کند و به طور دقیق میزان عملکرد و سودمندی آگهی های خود را اندازه گیری و ارزیابی کنند. علاوه بر این کاربران این سایت ها و اپلیکیشن ها، دقیقا مشتریانی هستند که نیاز به خرید در آن ها قطعی شده و به جستجوی منبع خرید خود هستند و آگهی ها را با هدف خرید بررسی می کنند. نباید فراموش کرد که وجود مجموعه ای از آگهی های به هم مرتبط و ساختار نسبتا ساده این سایتها و اپلیکیشن ها، باعث حفظ طولانی مدت مشتری در سایت شده و احتمال مشاهده هر آگهی را در سایت های تبلیغات رایگان بالا می برد.

 لازم به ذکر است تبلیغات در سایت ‌های تبلیغات رایگان و مراکز نیازمندی ‌های آنلاین امکان بالا آمدن اسم کالا و تولید کننده در موتورهای جست و جو را نیز فراهم می ‌کند و این به خودی خود برای هر تولید کننده ای امتیاز ویژه‌ای محسوب می ‌شود.

اپلیکیشن ‌هایی که تحت عنوان تبلیغات رایگان  و نیازمندی‌های آنلاین و یا مرکز نیازمندی آنلاین مطرح شده اند سهم بالایی از این بازار داد و ستد مدرن را به خود اختصاص داده اند. مزایای استفاده از اینترنت و فضای آنلاین در تبلیغات رایگان و خرید و فروش را بر شمردیم حال بپردازیم به حالتی که تبلیغات به صورت رایگان در سایت های تبلیغات رایگان درج می‌ شود. تصور کنید شرکتی که تاکنون هزینه‌های بسیار زیادی می‌کرد که کالا و برندش دیده شود در این شرایط، بدون هیچ هزینه‌ای ، با درج تبلیغ خود در سایت های تبلیغات رایگان می ‌تواند اطمینان داشته باشد در فضایی با تعداد کاربران و بازدیدکنندگان بالا محصولات و خدماتش در معرض عموم قرار می ‌گیرند. علاوه بر این سایت ‌های تبلیغات رایگان و اپلیکیشن‌ های نیازمندی فضایی را فراهم کرده ‌اند که همه کاربران می‌توانند به راحتی و صرف کمترین هزینه بسیاری از کالاهای خود را که قصد فروش آن‌ها را دارند، در معرض فروش قرار دهند. کاری که پیش‌ از این بیشتر از طریق سمساری‌ها و هفته بازارها با مشقت زیاد انجام می‌شد، امروزه بدون صرف هیچ هزینه ‌ای و تنها با چند بار کلیک کردن در گوشی هوشمند یا کامپیوتر انجام می‌ شود. سایت تبلیغاتی گنجک و و برنامه‌ ی اندرویدی گنجک با هدف مرتفع ساختن نیاز به تبلیغات رایگان و آنلاین برای شما کاربران ایرانی طراحی و اجرا شده است و شما به صورت رایگان می توانید از امکانات  و خدمات گنجک برخوردار باشید.

اگر بپذیریم حذف واسطه ‌ها و دلال ‌ها میان تولیدکننده و مصرف کننده، گامی رو به جلو و مثبت برای داشتن اقصادی پویا و سالم است، باید رای به ترویج و استفاده ‌ی هر چه بیشتر از سایت ‌های تبلیغاتی و مراکز داد و ستد  آنلاین و مراکز نیازمندی‌   جهت درج تبلیغات رایگان بدهیم. این صنعت اما همچنان در کشورمان نو پا است و بدیهی است هر میزان که بر حجم استفاده و تعداد کاربران جهت درج تبلیغ رایگان در سایت های تبلیغات رایگان افزوده شود، مسیر توسعه هموارتر خواهد شد. در زمینه‌هایی مثل کشاورزی و تولیدات دامی اگر نقش واسطه ها کمرنگ تر شود ، هم تولیدکنندگان و هم مصرف کنندگان شرایط بهتری خواهند داشت.  بر کسی پوشیده نیست که واسطه‌ها در بازارهای مختلف چه اثر مخربی بر خدمات رسانی و ارائه ی کالا به مشتریان دارند.

بر اساس آنچه گفته شد، می شود تصور و تصویری از آینده داشت. آینده ای که در آن استفاده از تبلیغات رایگان بصورت
آنلاین و به کار گیری مراکز آگهی اینترنتی و اپلیکیشن ها و سایت های نیازمندی در کنار سهولت و سرعت بالا، با حذف واسطه ها کمک شایانی به اقتصاد کشورمان کرده است و باعث شده است قیمت تمام شده کالا و خدمات تناسب واقعی داشته باشند. چیزی که حقیقتا هر کدام از ما در آرزوی آن هستیم. سایت تبلیغاتی گنجک و برنامه ی اندرویدی گنجک با امکان درج تبلیغات رایگان ، بخشی از اهداف خود را هم راستا با این چشم انداز می داند.

آدرس سایت  http://ganjak.ir