در حال حاضر تعداد فارغ التحصیلان دانشگاهی در مقاطع مختلف در کشور بسیار بالاست و اکثریت عزیزان بیکار هستند و بسیاری از عزیزان در سایت های کاریابی بدنبال کار هستند. در این شرایط موسسات کاریابی میتواند بسیار مفید باشد.

بیکاری دلایل بسیاری دارد از جمله ، عدم بستر سازی مناسب جهت اشتغال در کشور ، نداشتن تجربه کافی ، نداشتن سابقه کاری و از این دست مشکلات.

فرض کنیم یک موسسه کاریابی قصد دارد تعدادی افراد را که آشنا به زبان هم هستند مشغول بکار کند. بدین صورت تا شما به زبان آشنایی نداشته باشید نمیتوانید از سمت این موسسه کاریابی جذب شوید.

اگر میخواهید در جای مناسب و یک سمت مناسب داشته باشید ، قبل از هر چیز باید تواناییها و استعداد های خود را در زمینه های مختلف ، مخصوصا زمینه هایی که در آن مستعد هستید و علاقه مند و همچنین در زمینه هایی که برای آن کار وجود دارد ، بالا ببرید. بر فرض شخصی که دوست دارد در یک شرکت توریستی فعالیت کند ، قبل از هر چیز باید زبان خود را تقویت نماید. اینگونه نیست که شما بخواهید وارد چنین شرکت یا سازمانی شوید و سپس تلاش برای بهبود زبان خود کنید ، این نه اینکه محال باشد اما تا وقتی که افرادی وجود دارند که در زبان از شما برترند و جویای کار در همین سازمان ها ، پس نباید انتظار داشته باشید که آن شرکت یا سازمان شما را جذب کند. یادگیری زبان بسیار زمان بر است و باید به طور پیوسته مطالعه نمایید تا بتوانید قوانین صحبت کردن را فرا بگیرید و بجا و درست و بموقع از عبارت ها و اصطلاحات و لغات در گفتگویتان استفاده نمایید.

این مثال برای این بود که بگوییم ، قبل از انجام هر کاری باید در آن کار مهارت کسب کنید ، چه بسا که با داشتنئ مهارت ، حتی بتوانید تنها و آزاد کار کنید. هر چند هم که این توانایی باعث می شود تا زودتر جذب شوید و کارتان را آن گونه که دوست دارید آغاز کنید و در شغلی فالیت کنید که بدان علاقمند هستید.

کاریابی یا پیدا کرده شغل مناسب در جهت توانایی های شما سخت نیست ف تنها شرط این است که ابتدا خود را در جهت افزایش تجربه و مهارت لازم در ان مورد بالا ببرید ، قطعا بعد از انجام چنین کاری به موفقیت نزدیک و نزدیک تر خواهید شد. یاد آور می شوم ، پیدا کردن شغلی که بدان علاقه مند هستید ، زندگی و روحیه زندگی را در شما تقویت می کند. پس تلاش کنید در جهتی کاریابی کنید که بدان علاقه مند هستید و برای رسیدن بدان چه که دوست دارید تلاش کنید.

www.ganjak.ir